DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Můj nový začátek-nikdy není pozdě

Štěnátka

DALŠÍ Z MÝCH ŠTĚNÁTEK,NEMÁ SE ŠPATNĚ A JE MOC PĚKNÝ,ŽE?

 

U mne Barunka,v novém domově Connie,není to moje štěnátko,ale mnou vykoupemé z otřesných podmínek,ted už se má krásně a je největší kamarádka s další fenečkou v domácnosti pittbulkou.

 

 

 

 

Moje štěnátko-fenečka Klementýnka z nového domova.

 

                                     Tady se také dobře spí...

 

Mějte se moc hezky, často si říkám, jak to ten osud zařídil a děkuji jak to zařídil. Dětem jsem se bránila psa dovolit, sobě jsem ho naprosto cíleně pořídila.
Moje internetové kroky mě zavedly k Vám a Barunce, což je velké štěstí.
Tak se mějte moc hezky, všechny tři Vám přejeme požehnané svátky.

Barunka, Alena, Zuzanka.

 

DALŠÍ Z MÝCH ŠTĚNÁTEK,JE TO JEDNA ZE STARŠÍCH ŠTĚNÁTEK,JMENUJE SE BARUNKA A DOSTALA JSEM OD JEJÍ MAJITELKY PŘÁNÍ DO NOVÉHO ROKU A FOTEČKY,JAK BARUNKA TED VYPADÁ,JE TO VELICE MILÉ A POTĚŠÍ TO.

 

 

TAK TOHLE JE MOJE POSLEDNÍ ŠTĚNÁTKO,JE TO KLUČÍK,FOTKY JSOU UŽ OD NOVÝCH MAJITELŮ,JE TO PĚKNÝ ROŠTÁK,JMENUJE SE PO TATKOVI ČIKI.

 

 

"Husky" zbarvený pejsek Riki

 

 

První fotečky z nového domova - modrý Rocky

Tak tohle je Rambo,má štastný a pěkný domov v Polsku.

 

 

Tak tohle je Kimik,už mu jsou 4 měsíce,je to barvou po tatkovi a krátkosrstý po mamince,má se dobře a je to pěkný čipera.

 

 

Moje spící štěstíčka.......

Budou pomalu odcházet ke svým majitelům do svých nových domovů.

Jak k dílu,tak k jídlu....

Jak k jídlu,tak k dílu....co možná ještě vytáhnout mlíčko.....

 

Je mi to moc líto a vždycky ztratím chut cokoliv chovat a opečovávat,vyrovnávám se s tím čím dál tím hůře.Ptáte se s čím?S odvěkou nenávistí,která se skrývá v pomluvě.Vůči ní je člověk bezmocný,je to hořká slina,kterou vám prsknou do obličeje.Někde,ani nevím kde,jsem se o sobě dočetla,že mám plný byt zkoupených kříženců čivav,na kterých chovám a nabízím štěnata jako čistokrevné čivavy.Nevím,kam bych v mém bytě schovala "plno křížených čivav".,mám byt 1+1,všichni pesani se mnou žijí každodenně v kuchyni,kříženku mám jednu,je vykastrovaná,nyní bez očička,snad každý uzná,že na této fenečce se skutečně chovat nedá.Nevím,jestli se na mne takto vybíjí má konkurence nebo dávné "kamarádky" nebo někdo,od koho jsem původně chtěla koupit fenečku nebo pejska,ale nakonec jsem si vybrala jinde.Prostě nnevím,ale je pravda,že mne to vždycky srazí k zemi,ale zároven vím,že nemá cenu se jakkoliv bránit,protože potom si to každý také může vyložit tak,že potrefená husa se ozvala.Takže už to nechávám být a říkám si,že to snad noví majitelé současných i budoucích štěnat musí posoudit sami.

 

Dnes 16.6.2010 porodila moje poslední fenečka ze tří svoje štěnátka.Z jejího porodu jsem měla strach,je to prvnička a nakonec to dopadlo tak,že jsem ani nevěděla,že už rodí,i když jsem u ní byla necelý metr,a přišla jsem na to,až když už měla jednoho klučíka venku.Porodila neuvěřitelně snadno během 40 minut byli všichni na světě,mám z nich velkou radost.

Dnes 21.6.2010 na první letní den porodila Nelinka 4 štěnátka-3 klučíky a 1 holčičku.Máme jednoho černého,jednoho bílého s jedním černým a jedním bílým ouškem a rovněž tak očičkem,jednoho modrého kluka se znaky a jednu bílou holčičku s černým flekem na zádech.At se jim daří dobře a jen nám kvetou! Jsou

foceni 4 hodiny po porodu.

                ČERNÝ KLUČÍKMODROHNĚDÝ SE ZNAKYBÍLÁ HOLČIČKABÍLÝ KLUČÍK S ČERNÝM OUŠKEM

 

                                                 A  jak rosteme:

ČERNÝ KLUČÍK ADÉLKY

BÍLÁ HOLČIČKA NELINKY

ŠEDOMODRÝ KLUČÍK NELINKY

ČERNOBÍLÝ KLUČÍK NELINKY

MODRÝ SE ZNAKY ADÉLKY

 

 

MERLE KLUČÍK TAMINKY

 

 

ČERNOBÍLÝ KLUČÍK TAMINKY

ČERNÝ KLUČÍK TAMINKY

BÍLÝ KLUČÍK S ČERNÝM OČIČKEM A OUŠKEM NELINKY

Adélčiným štěnátkům jsou 3 týdny,Nelinčiným mini čivavkám je týden a Taminčiným štěnátkům je 6 dnů.    Ted už je vidět rozdíl mezi mini čivavkami a normálními čivavkami.Taminčina štěnátka,ač jsou o den mladší než Nelinčina,je strčí do kapsy co se týče velikosti.

 

A rosteme dál,Adélčiným štěnátkům je přes měsíc a Taminčiným a Nelinčiným jsou tři týdny.  

 

 

 

 

          Rosteme a objevujeme ten velký svět za      ohrádkou........

 

 

Taminka a její klučíci

 

Merlínek

Černobílý Taminky

Černý se znaky Taminky

Modrý se znaky Adélky

Trikolorek Nelinky

Bílý s černým ouškem a očičkem Nelinky

Jediná fenečka Nelinky

Černý nejmenší Nelinky

Merlínek Taminky

Černý Adélky

 

Všechna štěnátka už mají své nové páníčky,někdo se přijede podívat,někdo je zdaleka,tak si přijede  pro svého nového člena rodiny rovnou.Šijou se pelíšky,nejvíce se líbí postýlka,ale máme tady také botu i hnízdo.Tento týden přijede veterinář a naočkuje první klučíky,kteří půjdou už brzy domů,budou k odběru o víkendu poslední den v červenci a první den v srpnu,pokud bude všechno v pořádku,zatím nic nenasvědčuje tomu,že by nebylo,všichni jsou jako čamrdy a jakmile se už podívali za vrátka ohrádky,tak už se dožadují být tam stále,akorát na spinkání chodí do klece k mamině.Mám každý den brzkého budíčka od pěti ráno někdy i dříve.Ale utíká to jako voda a za chvíli už budu zase bez štěnátek,nezbývá než doufat,že se všichni budou mít v nových domovech pěkně.

              Boj o piškot...kdo z koho?

 

 

 

                          

                            Ke štěnátkům,která prodávám,doufám hodným lidem,nabízím v ceně tento pelíšek,které šije pro mne moje kamarádka.           

 

Pokud by se některému z Vašich přátel líbil pelíšek,jsem ochotná mu ho objednat,ale už bude placený,cenu sdělím na dotaz.

 

 

Pexeso s pejsky

Zahraj si super psí PEXESO!!!         Klikni na slovo PEXESO a zahraj si!

 

Proč si lidé pořizují psa ?

"Jak je stará Vaše fenka ? Nevím, seděla u silnice a když jsem zastavil, tak si vlezla ke mně do auta. Tak ji prosím Vás naočkujte, už jsem si na ni zvykl a nechci, aby se jí něco stalo".
dialog ve veterinární ordinaci

 
Už deset tisíc let žije  pes po boku člověka a člověk po boku psa.

                  Lidé odpovídají různě na otázku : "Proč jste si vlastně pořídili psa ?". Někdo hledá společníka , někdo si pořizuje psa , protože chce zajistit skutečnou nebo zdánlivou ochranu svoji osoby či svého majetku. Potřeba psa může vycházet i z jiné pracovní či zájmové činnosti. Do této oblasti patří mimo jiné psi lovečtí , pastevečtí nebo pracovní. Ty poslední jsme zvyklí spíše označovat jako služební. Pro určitou skupinu lidí je chov psů koníčkem, jako pro někoho jiného sbírání známek nebo pěstování bonsaí. Občas někdo z nás psa zdědí . Někdy se stane, že smutný ztracený pes se k někomu přidá a pak se dá říci, že si člověk nepořídí psa, ale pes člověka. Původní záměr se v průběhu doby velmi často změní. Z hlídacího psa se stane pes, kterého jeho majitel s láskou hlídá, z chovné feny se stává zvíře chovací, které využívá klín a náruč všech členů rodiny.

                V každém případě znamená pes v domácnosti velkou změnu. Najednou je tu někdo, kdo si klade značné nároky na náš čas, naši pozornost a do jisté míry i na naši peněženku. Náhradou za další povinnosti, které mohou být v dnešní uspěchané době nepříjemně náročné , získáváme strašně moc. Je tu živý tvor, který nás má rád takové, jací jsme a bez ohledu na výši našeho platu . Radostně nás vítá a je mu úplně jedno, jestli jsme mu včera večer neřekli dobrou noc tím správným způsobem či zda jsme práci odevzdali v určeném termínu. Pes dbá o kondici svého pána, protože jej nutí bez ohledu na špatné počasí jít ven a na procházku .Pes znamená i řadu nových přátel. Slečna, která by si normálně mladého muže ani nevšimla , s ním ochotně naváže hovor v okamžiku, kdy se přátelit začnou i jejich psi. Čekárny na střediscích a poliklinikách občas naplňují starší lidé, kterým sice zdraví slouží dobře, ale návštěva lékaře je pro ně jednou z mála možností, kdy si mohou s někým popovídat. Majitel psa většinou podobnými problémy netrpí. Místa, kde se psi venčí jsou zároveň místy, kde spolu hovoří jejich lidé. Zcela zvláštní kapitolu tvoří vztah dítěte a psa. Pes je pro ně kamarádem a zároveň nedocenitelným výchovným prostředkem. Tam, kde dítě vyrůstá bez sourozenců, může čtyřnohý přítel předejít problémům tak zvaných jedináčků. Dítě, které musí zůstat samo doma , se ve společnosti psa nebojí. Dítě, které je doprovázeno venku při hrách psem, je daleko méně vystaveno nebezpečí hrozícímu od lidí s nepříjemnými sklony . Fenka se štěňaty udělá pro výchovu k rodičovství daleko víc, než několik roků školní přípravy. Vyrůstající generace má hodně povinností a rodiče v zájmu budoucnosti svých ratolestí velké požadavky. Na dnešní děti je toho prostě moc. Škola, znalost cizích jazyků, práce v domácnosti za pracovně vytíženou matku nebo otce a také je třeba vidět v televizi všechny seriály a další pořady, aby se jednomu spolužáci nesmáli. I ten nejpřísnější rodič a dokonce i vysmívající se spolužák ale většinou uznají, že se psem je nutno jít ven a z tohoto důvodu i lecos zanedbat. Velkou roli může pes hrát v životě dítěte s psychickými či zdravotními potížemi. Dokonce se touto tak závažnou problematikou zabývá obor, krásně nazvanýcanisterapie - léčba pomocí psa.

                    O tom, jaké radosti člověku držení psa přinese, by se daly psát dlouhé romány. Stejně obsažná by ale byla i literární díla popisující jaké nepříjemnosti pes svému člověku může způsobit. Majitele čekají loužičky , které na těch nejméně vhodných místech zanechává čtyřnohý průtokový ohřívač ve tvaru psího miminka. Stejně nepříjemné jsou občas se vyskytující rozkousané předměty denní potřeby . Radost nikomu neudělá psem přečtená knížka a to zvláště v případě, kdy je půjčená od psy nesnášející tchýně. Nepříjemným překvapením mohou být nečekaná štěňata fen a útěky psů za čtyřnohými láskami . Každodenní procházka se psem přestává být radostnou záležitostí v okamžiku, kdy je dvacet stupňů pod nulou a před hodinou nám byl vytržen zub moudrosti. Pes přesto ven jít musí. To všechno a ještě řadu dalších možností by měl zvážit každý, kdo se myšlenkou na psa zaměstnává. Většina majitelů psů ale určitě potvrdí, že té radosti je víc než problémů. Případné nepříjemnosti se časem stávají veselými příběhy, které majitelé hříšníků s trochou nostalgie ale i pýchy vyprávějí.

                      Pokud si někdo kupuje novou pračku nebo televizi, přemýšlí většinou nad jejich technickými vlastnostmi ( bude dobře prát ? bude dobře hrát ?), velikostí (vejde se mi do bytu ?) nebo cenou ( mám na koupi i provoz ?) . Při koupi psa někteří lidé neuvažují nad ničím. Prostě si přinesou štěně a teprve následně zvažují problémy, které při takovém čtyřnohém přírůstku v domácnosti určitě nastanou . Někdy se nový majitel s potížemi, které vlastně ani nečekal, vyrovná bez problémů. Mohou ovšem nastat situace, které ho zaskočí. Nevyhovující pračku nebo televizi lze v lepším případě prodat, v horším vyhodit .                                          

          Pes je živý tvor a podobné zacházení obtížně snáší a určitě si je nezaslouží. Se svým člověkem ochotně prožívá dobré i zlé a nestane-li se nic mimořádného putuje s ním životem dlouhou dobu. I z tohoto důvodu je dobře předem vše, co se nového člena rodiny týká, zvážit.

      Každý, kdo přemýšlí nad tím, že si opatří psa,  by se měl sám sebe zeptat, proč to vlastně chce?

          Na první pohled se může tato otázka zdát být zcela zbytečná. Chci psa, tak si ho koupím a proč bych měl či měla sám před sebou toto přání zdůvodňovat. Určitě nikomu neuškodí, když se nad svými důvody trochu zamyslí. Pokud někdo z nás hledá ve psovi ochránce, přítele nebo jej potřebuje k výkonu svého povolání či nějaké další činnosti, určitě není důvod, proč mu koupi psa rozmlouvat. Daleko horší je to tam, kde je pes tou poslední kapkou, která má doplnit náš image. Máme krásný dobře zařízený dům nebo byt, pěkné auto, chatu ale ještě by to něco chtělo. Což takhle nějaké právě módní plemeno ? Přesně to nám k dokonalosti chybí. Pokud zájemce o psa uvažuje tímto způsobem, najde na našem trhu celkem pestrou nabídku, z které si může vybrat. K dostání je mnoho typů psů sádrových, velcí i malí psi plyšoví a občas se najde i krásná bronzová soška. Rozhodně pro něj ale není vhodný pes , který žere, štěká, chce chodit ven a chce mít člověka, který ho bude mít rád a kterého může mít rád

 
  
 
 
 

                            Rady pro psí štěstí!!

- Když jsi ještě štěňátko mezi svými sourozenci, dobře se dívej, kdo přijde. A když se ti líbí, utíkej k němu.

Třeba si tě vezme domů.

- Když máš hlad, Vem si svou mističku do pelíšku a intenzivně ji vylizuj...a když to nepomůže tak musíš pořádně zakňučet.

- Když si chceš hrát, vem svoji hračku a jemně s ní strkej do pánečka.

- Když máš žízeň, tak dones misku až k pánečkovi a polož mu jí k nohám.

- Když něco provedeš, lehni si a dělej, že se tě to netýká. Tvař se, že nechápeš proč se ten páneček tolik zlobí.Potom mu olízni ruku a lehni si k jeho nohám.

- Když chceš jít na procházku, musíš zakňučet.

- Když páneček něco jí, polož mu svoji hlavu jemně na stehno a upřeně se na něj dívej svýma krásnýma psíma očima.

Určitě něcodostaneš.

- Když se tvá lidská smečka vrací domů, musíš kňučet radostí, skákat a vrtět ocasem, aby si uvědomili,že příště nemají odcházet na tak dlouho, a konečně pochopili, že tolik lásky, co jim dáváš ty, stejně nikde jinde nedostanou

 

MOTTO:

Je krásné milovat a být milován. V čisté psí duši je láska a náklonnost v té nejryzejší formě. Pejsek Vás nikdy nezklame, nezradí. Vždy Vám bude mlčky stát po boku i v těch nejtěžších chvílích Vašeho života.

Přejme si, abychom to samé mohli i my, lidé, říci o sobě. Říci, že jsme byli a budeme svým čtyřnohým přátelům opravdovou a láskyplnou oporou po celý jejich psí život.

 

 
 

 Tak se jdeme spolu podívat na ta naše štěnátka,ne?

 
 

 Štěnátko Jeninky

ČERTÍČEK

 
 

Tak tohle je štěnátko Jeninky,byla jsem s ní na návštěvě

u své kamarádky a jelikož je Jeninka malá,prostě nic moc,tak jsem si ani nevšimla,že hárá,to jsme poznaly s kamarádkou až tehdy,kdyz jsme je načapali svázané s jejím bolonáčkem.Vůbec jsem nevěřila tomu,že by z toho mohlo něco být  a

ejhle-bylo štěnátko,je to kluk,už je u nových a vypadá to i hodných majitelů Jeninkujsem nechala vykastrovat,protože její porod bylo něco otřesného a v žádném připadě bych to nechtěla zažít znovu a jí bych to už také nepřála. a v neposlední řadě bych o ni rozhodně nechtěla přijít.

                                                  Jeninka měla ještě dvě štěnátka předtím,jednoho kluka a holčičku,holčička byla celá černá a klučík byl jako maminka.

 
 

 

 Tohle byla holčička JaničkaTohle byl klučík Lumpajz

 
 
 
 
 
 
 
 

KATČINA ŠTĚNÁTKA

MAXÍK

TO JSEM JÁ A MÁM STÁLE HLAD A ZLOBÍM MÁMU KATKU A PANIČKU HANKU A POKOUŠÍM SVÉ PSÍ KAMARÁDY,TAK TO JSEM CELÝ JÁ!

 

                              A tohle je Katčino nejkrásnější štěnátko,byl to jedináček a hned po zadání inzerátu na internet byl do deseti minut zadán a s budoucími majiteli z Prahy jsme sledovali jeho pokroky a že se měl k světu!                                     Když si ho od-

váželi,vážil 1,9kg,a to mu bylo 7 týdnů,normálně bych jim ho dala až za týden,ale byl tak velký a statný,jedl všechno,co se kde ke snědku našlo.Dnes dostávám o paní majitelky občas jeho fotky,je to nádherný pes,chodí s ním cvičit,umí fůru věcí,prostě se potatil,jeho tatka byl s pp,šampion a velký milovník feneček,prostě Casanova.Jmenoval se Maxík.

 Maxík dne 5.11.2009,paní majitelka Slámová z Prahy mi posílá vždy po nějaké době jeho aktuální fotky,z čehož mám velikou radost.Dnes má Maxík už 12 kg a je kouzelný a prý je to vodní živel.  14.11.2009 mu bude 7 měsíců.                                                  

Maxík 

 
 
 

    Katynka měla u mne první štěnátka všechna černá s bílou náprsenkou nebo s bílou náprsenkou a hnědě žíhaná,tatka byl opět s pp,byl to pejsek barvy faun.       Čekala jsem s napětím na její porod,protože byl to můj první,tudíž vlastně křest,a tady musím poděkovat kamarádce Ireně Koláčné,která nejen že je vzorná a dobrá chovatelka svých pejsků,ale je připravená vždycky pomoci,když je to v jejích silách,takže jsme spolu,jak já tomu říkám,visely na telefonu,když se nic nedělo,tak jsme si daly chvíli oddech,ale jakmile se něco s Katynkou začalo dít,hned jsem žhavila telefon a ona mi říkala,jestli to dělám dobře a popřípadě,co mám dělat.   No,nakonec jsme po 12ti hodinách odrodily 6 štěnátek,5 kluků a 1 holčičku.Myslím,že si oddechla Katka i já.         Ovšem to jsem ještě nevěděla,co mne čeká za pár hodin.  Katka se spokojeně po šestém štěnátku uvelebila u nich,já jsem všechno převlékla do čistého,štěnata se držela máminých cecíků a zavládl klid,ale ne nadlouho.       Po šesti hodinách si Katuška vzpomněla,že tam asi nějaké to štěně zapomněla a už jsme frčely na kliniku na císaře,protože už neměla sílu je vytlačit a kromě toho jsem byla přesvědčena,ač neznalá,že už budou mrtvá,což se také vyplnilo.   Sice mi to bylo líto,ale na druhou stranu jsem byla ráda,že ostatní jsou v pohodě,ke Katušce jsem vstávala při každém kviknutí malých,modlila jsem se,aby nenastaly komplikace,ale naštěstí všechno dobře dopadlo a dnes už jsou dávno štěnátka u svých majitelů po celé republice,  Pardubice,Olomouc,České Budějovice,Prostějov,Vysoké Mýto,Ostrava.Jediná holčicka zůstala ve Vysokém Mýtě.Mají se dobře a myslím,že skončila u dobrých pánů.

 

.

 

 

 Tohle byla jediná holčička,a byla to pěkná dračice,co jí taky mezi tolika kluky zbývalo?

  ENZÍK

 

 
 

  Tohle je poslední štěnátko Katynky,má se k světu a jelikož je také jedináček,myslím,že z něj bude rovněž krásný pejsek,má stejného tatku. Je to veliky jedlík,je mu ted,je 8.října,10 dnů,zatím má zavřená očička.Přeju mu to nejlepší,je to Katynčino poslední štěnátko,tak at má poslední dítko to nejkrásnější.Narodil se císařem 29.září a brzy bude hledat hodného páníčka nebo paničku.

 
 08.10.2009 -
  

 

Hned jak malý otevře očička,vyfotím ho,aby každý viděl,jak pěkného synka má Katuška.Mám radost,jak roste a už se sama moc těším,až se podívá na tenhle svět svýma modrýma očima...

 

 

 Všechno nejlepší,mrně...

 
 

 

 Katka a malý klučík

Chutná mi moc... Ted jsem právě usnul a jsem nerad rušen,já se vyruším sám,až budu mít zase hlad...! A to mám stále,škoda,že si to pejsek nepamatuje,žádné starosti,jen jídlo,spaní a maminka mě ošetří zadeček a to je stále dokola a je tady teplíčko...

                                             

 KUK NA TEN VÁŠ ČLOVĚČÍ SVĚT !!!!!!

  10.10.2009     Je mi 13 dnů,to jsem cvalda! Vážím skoro 700 gramů  a vesele se cpu dál,budu jako minulý bráška,ten měl v 7 týdnech skoro 2 kg,byl chytrý,uměl čurat na podložku,jedl všechno,ale to JÁ budu určitě ještě lepší !!!!!!!!

      Otevřel jsem přes noc očička a koukám na to hemžení okolo mne...támhle to je asi moje maminka a támhleto moji kamarádi,ale panička je ke mně zatím nepustí,jsem prý moc malý,ale počkejte,ja vás doženu...A prý má být pejsek pojmenovaný,aby se mu dobře dařilo a nic zlého ho nepotkalo,no,to jsem zvědavý,jaké jméno pro mne vyberou? Tak už to vím,jsem prý Šmoulínek...No,to je teda jméno!!!

 
 10.10.2009
 
 
 

18.10.2009 -Dnes je mi 20 dnů a panička mne vážila,říkal jsem vám,že budu cvalda,vážím 900g.Jinak už mne pomalu přestává bavit stále jen být v té velké krabici,co tomu říkají pelíšek a už bych chtěl na průzkum okolí.Jen mi ještě nejde dostat se přes okraj,ale to do týdne zvládnu,uvidíte,a to bude potom teprve prima legrace,budu tam mít bráchy a ségry a budeme tropit lumpárny společně a až budu unavený,tak si půjdu lehnout k mamce,protože tam je klid,ona ke mně nikoho nepustí,když chci spát.Tady se na mne podívejte,jak rostu.

 

  Šmudlík 20 dnů

 

 

Kamarád slon,vidíte z něj jenom nohu,protože ten pro vás nemůže být tak zajímavý jako já ,ale už jsem z pelíšku venku,no,pomohla mi panička,to jsou panečku  prostory,kdybych se nestyděl,tak bych řekl,že jsem z toho trochu vyjevený.Už se někomu začínám líbit,abych si pomalu zvykal na to,že tady nebudu pořád,ale bude mě mít rád také někdo jiný,kdo bude potom můj pán a já jeho kamarád???

 

          Náš ted už jen pomyslně malý Šmudlík u nových majitelů,foceno dne 3.12.2009,je mu 2 a půl měsice,majitelka dcera paní Šedivé  z Jablonce nad Nisou

 

  Ahojky ,

    panič ko,to jsem já,Šmudlík,víš,a mám se moc dobře se svou novou     paničkou,neboj se a jsem rád,že jsi pro mne vybrala takovou hodnou a smím spát v posteli a lumpačím a zkoumám okolí,trochu mám problém,nerad chodím čurat do deště,ale hrozně rád se mazlím,to jsem se naučil u Tebe a mamky,je to moc príííma.Tak pozdravuj kamarády doma,Šmudlík.

                       

 Co všechno pořídit na příchod štěnátka do rodiny?

  

Krmení není dopředu nutné – do začátku dostanete od nás. Stačí tedy jen mističky na papání a vodu.

Pelíšek.

 Do začátku místo pelíšku připravte jen starší deku nebo ručník (pochopitelně více kusů, štěňátko stihne pročůrat vše). Pelíšek pořiďte pejskovi až ve chvíli, kdy má vytvořené hygienické návyky (ať jej nemusíte zbytečně prát).  Velmi důležité je umístění pelíšku.  Nejlepší je klidný nefrekventovaný kout, kde není ani průvan (takže ne u dveří) a ani vedro (takže ne u radiátoru). A mističky s papáním a vodou ať má poblíž. Zde mu také umístěte podložku nebo noviny na kakání a čůrání.(dále se dozvíte proč)

Vodítko a obojek.

 Vodítko si vyberte takové, jaké se Vám líbí. Místo obojku však doporučujeme kšírky.Čivava není žádný bojovník a jako štěňátko je velmi křehká a používáním kšírů zabráníte možnému poškození páteře.