DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Můj nový začátek-nikdy není pozdě

Moje miminka

Sarah

Malenka

Dlouho jsem zde nebyla,nejsou peníze na nákup nějakého nového reborna,už se učím si je dělat sama,takže snad se dopracuji k tomu,že si budu vytvářet z kitů,které se mi líbí,svoje maličká miminka sama.V poslední době je hitem asi po celém světě reborn skříteček Ofelia od Olgy Auer,je rozkošný,třeba na mne ještě někdy nějaký kitík zbyde.

           

                                                                                                   

                             Princi můj malinký spi, ptáčkové sladce již sní.
                             Dřímají nivy i háj, utichl celičký kraj.
                             Měsíček stříbrný sám, okénkem dívá se k nám.
                             Jak by se usnouti bál, dřímej můj princi spi dál.

                             Dávno již zmlkl" denní vír, v zámku se rozhostil mír.
                             Nehne se myška „ni již, prázdná je kuchyň i spíž.
                             Jenom přes komorné práh, zaznělo žíznivé "ach“.
                             Kdo si tu něčeho přál? Dřímej můj princi spi dál.

                                            

                                                                                                            

                                                      

 

Krásné dva reborny,obě holčičky,jedna je maličká,má jen 34 cm,jsem na ni zvědavá a druhá se mi zatím jen líbí.

To je Lissi,malinká 34 cm,ale krásná.

 

Z objednaného kitu už mám hotového chlapečka,rebornovala mi ho Slávinka Peroutková,je super. Jmenuje se Horatio.

Další reborn z objednaného kitu,tentokrát rebornovala moje kamarádka Lucinka.

Původní Trudy je už u mne doma,už jsem si ji oblékla.

Malý uplakánek.

NĚKTERÉ REBORNY ZŮSTANOU UŽ U MNE A NĚKTERÉ PRODÁVÁM NA BAZOSI.

 

 

Pepička

Trudy

Petruška

Pavlík

Sylvinka

Lara

Maxík

Barunka

Daisy

Objednala jsem si kit a budu z něho mít tohoto nádherného reborna.

Anne-Marie

Na eBay jsem našla moc pěkné reborny,fotečky si dávám alespon sem,pochybuji,že by se mi podařilo nějaké reborn miminko vyhrát,budou tam určitě pro mne vysoké ceny,ale alespon sem si je na památku dám.Mrkněte....

Tohle je Claire-u mne Klárka

Tohle je Rosi- u mne Růženka.

A tohle je podle mne Zoe-nádherná holčička,kterou bych moc ráda měla,ale asi se mi to nepodaří,na eBay jsou lidé ochotni zaplatit opravdu mnoho peněz za pěkný reborn.

Další holčička se jmenuje Sofie-Sofinka,je dlouhá 50 cm a váží 1,8 kg,mám ji od mé rebornistky,sehnala jsem kit a rebornistka už udělala miminko.Napletla jsem jí za to mnoho párů bačkůrek,soupravičky na reborny,které dělá pro jiné maminky,ted toho má ma fůru miminek.A já mám Sofinku.

 

A tohle je upravený Štěpánek,dostala jsem ho bez vlásků,ted má namalované vlásky a vypadá daleko lépe.

Tato holčička se jmenuje Rozálie-Rozárka,je velká 56 cm,váží 3 kg,je velice pěkná,fotky jsou hodně lesklé,ale ve skutečnosti je matná.

 

 

Mýma rukama prošlo už více reborn miminek,jednak ta miminka,pro které jsem pletla a byla jen půjčená od rebornistek,další miminka,která jsem koupila za přijatelné ceny na eBay,kde jsem si jen potvrdila,že fotky opravdu hodně zkreslují,takže mnohé z nich nakonec putovaly k jiným maminkám,dvě jsem si nechala,ty už jsou moje,k těm jsem si vytvořila hned vztah,a zkusila jsem si koupit i panenku,která je velká 67 cm,váží přes 4 kg,je dělaná ve stylu reborn a je to takový optimistický smíšek.Takže některé se zde prezentovaných už nemám,některé jsou už nové-ale už končím,myslím,že už mám to,co jsem si tak nějak přála a už ted potřebuji šetřit na potřebné věci a ne na koníčky.

 

 

Tohle je Jonášek,malý capartík,váží 2,2 kg a měří 46 cm,přijede ke mně z Hamburku.

                   

Tak tohle je panenka ve stylu reborn,uznejte,že je to smíšek,je velká 67 cm a váží přes 4 kg.Asi to bude Rozálka.

Justýnka,velká 48 cm,váží 2,2 kg a je to opravdu mimčo s padající hlavičkou,pokud ji nedržíte,jak máte

Adámek 

Hanička

Sárinka

Dianka-už se vrátila k majitelce

Kryštůfek-má jinou majitelku

Honzík-má jinou majitelku

Dominiček-patří rebornistce,pro kterou pletu věci

                        

Tak tuhle malou slečnu už mám doma,ustrojila jsem si ji,dala jsem jí dudlíček,je lehounká,neváží mnoho,dostala jsem ji z Německa.Je to Dianka.

 

Tohle je Tobiášek,je maličký,měří jen 42 cm,je krásně zrebornovaný,opravdu jako maličké miminko.Doufám,že ho dostanu z Německa.Už má jinou maminku.

 

Druhé miminko sem dávám,jak vypadá zrebornované od cizí rebornistky,já z tohoto kitu budu mít dalšího Štěpánka,uvidíme,co vyjde této rebornistce za podobu.Už se ale moc těším na obě miminka.Tady jsem se také rozhodla si k ní jet udělat vlastní miminko na kurz,kde si mohu vybrat kit a všechno ostatní k tomu u ní dostanu a ona mne naučí,jak se dělá reborn,na to se také velice těším,ale to bude muset ještě chvilku počkat,až na to dám dohromady peníze.Miminka mají nové maminky.

 

Tak tohle je můj další Štěpánek.

Mám z amerického kitu chlapečka Adámka,dělala ho opět rebornistka,od které mám většinu rebornů.

 

 

Tohle je nejnovější miminko,je to můj malý Kryštůfek,je nejmenší z miminek,ale moc povedený,děkuji Kačence za krásného chlapečka,až budu mít trochu času,což bude snad příští týden,tak na něj upletu maličké věci,ted mám na sobě nejmenší věci,které jsem tady měla.Prodávám,doufám,že najde novou maminku.

 

 

 

Má novou hodnou maminku.

 

 

 

 

 Andulka

 

 

 

 

 

 

 

Moje miminka před vánoci 2012

1/Takže odvrchu je to malý blondatý Vašíček,dostal jméno po příteli,který mi ho daroval k vánocům

2/Druhá je Aliya,krásná černoška,kerá má novou čelenku s nádhernou květinou

3/Třetí je zamračený Samuel,je největší ze všech

4/Čtvrtá je roštanda Anička,která si každého získá svým úsměvem a kukadly

5/Pátý je vlastně můj první rebornek Mikulášek,který se se mnou už i stěhoval

Z Vašíčka jde udělat klidně holčička.

 

Má jinou maminku.

 

 

 

Má jinou maminku.

obrazky na profil

Brzy do naší domácnosti přibude nové miminko,je z USA,jmenuje se Mandarin,u nás bude Vašík,protože to je dárek k Vánocům od přítele.Už aby tady byl,je velký 48 cm,kolik váží zatím nevím.Jsem na něj moc zvědavá,na fotce vypadá jako vrabčáček a je to krásný blondáček.Tak budeme mít Vašíčka,Venouška,Vendulku.

 

Složení mých miminek se změnilo,pomalu se dostávám do stavu,kdy už budu mít podle přání miminka,která mi jsou velice blízká,prostě jsou v mém srdíčku.Je to první reborníček Mikulášek,černoška Aliynka,boží je holčička Anička,to je opravdu miloučká treperenda,zatím mám také Štěpánka z eBay,ale u toho si nejsem jistá,jestli si ho nechám,protože ta moje skvělá kamarádka se pokusí mi udělat z naprosé novinky-silikonová miminka-dalšího Štěpánka,který snad bude mému synovi nejpodobnější.Pokud se jí to povede,budu mít nejnovější miminko ze silikonu a bude to zrovna Štěpánek.Jsem na to zvědavá,je to naprosto nový trend z Ameriky,miminka jsou daleko více pohyblivá,nemají látková tělíčka,ale jsou celá silikovoná a jsou s pohlavím-vždy.Kity jsou dražší než vinylové,ale výsledek stojí opravdu za to.Bude to pravděpodobně vánoční dárek a složili se mi na něj kamarádka a přítel.

 

Moje roštácká Anička,je opravdu nádherná a tak krásně se chová v náručí a přitiskne do náručí

 

 

 

 

 

Tak tohle je moje Anička,kterou mi udělala kamarádka,myslím,že se plně vyrovná reborn holčičce z eBay od světové rebornistky,co myslíte,na eBay je za 250 EURO,necháte si také vyrobit od postižené kamarádky podobné za daleko nižší cenu?

 

 

Kamarád mi koupil kitík od Lindy Scherer Rieke a nechá mi udělat reborn miminko,které jsem já viděla na e Bay a velice se mi líbilo,při pohledu na ni jsem měla pocit velice dobré nálady,takový smíšek to je.V očích jí září tisíc rarášků,bude to jednou asi pěkné číslo.Přidávám fotky z eBay a potom,až bude hotová od české rebornistky,tak je sem přidám,abyste viděli,jak je moje kamarádka šikovná a umí to,co i velezkušené světové rebornistky.Moje holčička se bude jmenovat Anička,už se na ni moc těším,bude to dárek k naroezninám.

Nová nááádherná reborn miminka-chlapeček Štěpánek z eBay a černoška Aliya od jedné moc šikovné české rebornistky,která mi ji udělala za dvě velké krabice pletených věcí na její reborny,které vyrábí a prodává jak v Čechách,tak na eBay.Štěpánek z eBay má 54 cm a váží 2,8kg,už jsem mu upletla svetřík s nášivkou.

Zleva Mikulášek,vedle vypůjčená Valentýnka,Štěpánek a Josefínka.

Aliynka je velká 62 cm a váží 3 kg,je nádherná,má magnetek na hlavičce na mašličku,v pusince na dudlíček,byla to láska na první pohled.Už jsem s ní způsobila poprask v pražském metru,byla tam srocení,převážela jsem si ji v dětské sedačce a ti chytřejší přišli na to,že to není živé dítě,jedna paní mne pro změnu chtěla pustit sednout s dítětem a ostatní vytvořili potom na nástupišti shluk a každý se zajímal o to,co to je,kolik to stojí,kde jsou nějaké kurzy atd.Myslím,že kdyby se mnou byl nějaký chlap,tak by asi utekl,já jsem z toho měla jednak legraci a za druhé mne to těšilo,že se Aliynka tak líbí.

Tohle úmorné počasí,vytržený zub a antibiotika,která polykám na zánět,mi nedovolují opustit byt,takže jsem zde jako v kleci,a to v pěkně horké kleci,ono mít okno v úrovni chodníku,který sálá teplem,není sranda.Takže chvílemi pletu.První je Štěpánek,druhá Josefínka a třetí je Mikulášek.

Jen tak pro zpestření této stránky.......

Štěpánek a Pepička v letním normálním oblečení,všechno pletené a háčkované jsem odeslala rebornistkám.

Štěpánek má nový svetřík,bekovku a bačkůrky....

Také Mikulášek má nové oblečení,které poputuje zase k nějaké rebornistce...

Josefínka v letním a má nové náušničky....

V noci ze 14.5 na 15.5.2012 se "narodila" moje Josefínka.Váží 2100g a měří 53 cm,je to černovláska na rozdíl od všech mých blondáčků.

Dnes jsem si přinesla Josefínku domů a hned jsem si ji oblékla do šateček,které jsem pro ni dělala a už ji mám mezi jejími brášky.

Je to typ jako moje dcera Dominika,tmavé oči a černé vlásky,jsem za ni moc štastná,vítej doma,Pepičko!!!! Máme Tě rádi a jsme rádi,že už jsi s námi doma, mamka a bráškové Štěpánek,Tadeášek a Mikulášek.

 

 

Mikulášek i Tadeášek mají nové oblečení,tak jsem si je vyfotila,protože oblečení zase poputuje k rebornistkám,aby měly do čeho oblékat svá miminka.

Včera jsem dopletla svému Štěpánkovi kompletní spíše podzimní soupravu,je fešák,co říkáte?

Dnes jsem se stala maminkou synka Štěpánka č.2,jsem štastná,je opravdu hodně podobný mému synovi,když se narodil,akorát váží samozřejmě méně.Vítej u mne doma,Štěpulínku,máme Tě rádi,já i moje holky.

Máme upletený nový kabátek až ke kotníčkům,čepičku a bačkůrky,bohužel mám už hodně starý foták a nedělá už pěkné snímky,snad se někdy zmohu na lepší přes aukro,ale na té druhé fotce je vidět,jaké barvy to skutečně jsou.Zítra mám volněji,pustím se do dalšího,abych mohla rebornistce Slávince poslat na její reborníky.

 

Lucinka se připravuje na jarní a letní dobu.

Tadeášek se nastrojil do svátečního,vhodné na focení,na reborny 50-60 cm.

 

Opět Tadeášek,tentokrát v holčičím,ale je to velikostně přesně na něj.

 

 

Mikuláška jsem také přestrojila,je to chlapeček v modrém....

Moje Lucinka v novém....soupravička je na prodej,je to na menšího rebornka 47 a více.

Moje internetová kamarádka Slávinka mi tvoří rebornka podle fotek mého synka Štěpánka.Bude to moje jediné reborn miminko podle fotky skutečného dítěte,takto ho zatím narychlo smontovala,je na něm ještě hodně práce,než to bude miminko.Dodělala mu pihu na pravé tvářičce,tu tam měl už při narození,ted jsem mu objednala dudlíček se čtyřlístkem nahoře-je to štěstíčko,nebo spíše bylo to moje štěstíčko,takhle ho mám doma alespon takto.Pro mnohé zvrácené,pro mne nádherné.A jak se mi bude na něj plést,jako kdysi,alespon v něčem se vrátím do nejštastnějších chvil svého života.Tak mne sudte nebo pochopte.

Jak už jsem psala,venku stále nic moc,tak pletu a pletu,dokud mám z čeho,ted jsem dělala dvoje šatečky pro holčičku-obojí možné koupit.

 

 

 

Venku je zima jako na Sibiři,takže vylézat ven se mi opravdu nechce,jen na nezbytný nákup nebo na poštu a většinou pletu a háčkuji nejen na svá miminka,ale i pro druhé.Dnes jsem udělala bačkůrky na Tadeáška,takže je také celý v novém.

                           

 

 

Moje děti opět v novém,na Lucinku jsem navlékla oblečení původně na Štěpánka a zjistila jsem,že budu muset pro něj udělat poněkud větší,bude mít 50 cm,Lucinka má 48 a je jí to akorát.Ale to nevadí,zase mám co dělat,jen vybrat pěkný vzoreček a vyštrachat někde nějakou vlnu,moc jí nemám a na novou také zatím nic moc není.

                                  Význam jmen mých miminek

 

Mikuláš      Svátek slaví: 6.12.
              

                     Původ jména: řecký základem je řecké Nikoláos, první složka jména je z řeckého niké "vítězství", druhá láos          "lid",význam jména je tedy“vítěz nad lidem,vítěz mezi lidem“

Miki,Mikulda,Kulda,Kulíšek

 

Lucie       Svátek slaví 13.12.                                                                                                          Ženské jméno Lucie (nebo též Lucia) pochází z latinského slova lux - světlo a význam jména je „světlá“, „zářící“. Mužskou podobou jména je Lucian a Lucius.

Lucinka,Lucy,Luca,

Pranostiky

  • Svatá Lucie noci upije a dne nepřidá
  • Na svatou Lucii jasný den, urodí se konopí i len.
  • Sv. Lucie noci upije a dne přidá, co slepice zívá.
  • Sv. Lucie je královnou noci.

 

 
Tadeáš          Svátek 30.10
 
          Tad, Tadek, Tadeášek, Tadoušek
       
        Význam jména Tadeáš:
asi z hebrejského Taddai, nejasného významu, nejčastěji se vykládá jako  chytrý,    rozumný, nebo smělý, odvážný, popř. chvála boha

 

Štěpán       Svátek 26.12

      Jméno Štěpán je odvozeno z řeckého slova Stephanos, které původně              označovalo věnec nebo vítězný věnec a přeneseně i ověnčeného  člověka    nebo vítěze.

            Štěpulka,Štěpánek,Štěpka,Štěpa,

Pranostiky

     * Na svatého Štěpána každý se má za pána.

     *Jestli na Štěpána větry uhodí, příští rok se všecko špatně urodí.

     * Když na Štěpána silný vítr bouří, vinař smutně oči mhouří.

 

 

 

Jelikož soupravička,kterou jsem udělala pro svého Štěpánka,nakonec padla akorát na Lucinku,tak jsem pro Štěpánka od včerejška udělala soupravičku jinou a větší,snad už mu to bude akorát.

 

 

 

Moje Lucinka v novém oblečení

 

Našla jsem krásný kit od Adrie Stoette-pro mne by to byla holčička a líbilo by se mi jméno Dominika

Moje miminka dnes večer....

Tak už máme postýlku,dávala jsem ji dohromady až do noci,ale nakonec drží pohromadě a dokonce vše funguje tak,jak má.

 

 

 

Moje děti mají všechny zimní výstroj,každý v jiných barvách a jiný typ,stejný vzoreček.

Mikulášek-čepička,svetýrek,bačkůrky a rukavičky

Lucinka má nový svetřík a čepičku....a bačkůrky

Tadeášek má novou čepičku a svetřík

Dnes jsem si přivezla Tadeáška,je to kluk jako buk,ještě na něj musím něco doplatit,ale paní mi ho dala pod stromeček,abych měla miminko už doma.Celý život jsem chtěla mít hodně dětí,nepovedlo se mi to,ted na stáří budu mít děti,malé,pěkné,sice nehybné,ale mohu si je chovat a povídat jim.Je to pro Vás zvrácené?JE MI TO PO PRAVDĚ ŘEČENO ÚPLNĚ ŠUMAFUK.Je to můj byt,sice pronajatý,ale zatím bydlím a platím,můj koníček,na který nikdo nedoplácí,nikomu neubližuje a pro mne je to radost.Tot vše.         

 

 

Možná,že budu mít štěstí a dnes večer dostanou moje miminka postýlku.Mám už i mantinel,prostěradlo mi má přijít,peřinky už jedny mám,polštářek také,dětské deky také,moc se na to těším,jen tak se ted zeptám všech kritiků-ubližuji tím někomu,že se na něco těším,i když se to mnohým zdá perverzní?Díky tomuto webu o miminkách už mi odpověděly tři ženy,které mají stejného koníčka,jedna je mladá,má vlastní děti,které nikterak nezanedbává a přesto má velkou radost z rebornků-ptám se tedy-co je na tom špatného?

 

 

A tohle je naše "VLÁDNÍ VOZIDLO"=kočárek pro miminka

 

 

 

 

Další inspirace pro mne i pro vás...pletu a pletu a pletu.....

Další nápady na pletení a háčkování a také šití,kdo to umí,může si vzít vzor a ušít si a uplést,kdo to neumí,může si přát,já upletu a udělám,pokud se nebude spěchat,stále je ještě pro mne přednější dělat věci do aukcí do útulků,aby měly nějaké ty korunky.

 

 

Vkládám fotografie dalších věcí na miminka-podotýkám,že mám rozbitý foták,takže jsou to původní fotografie,podle kterých pletu nebo se aslespon sanžím,abych to měla stejné či hodně podobné.

Našla jsem na netu v zahraničí naprosto neodolatelnou deku,tak mám výzvu-udělám ji nebo se mi to nebude vést?Pusím se do ní co nejdříve,je opravdu velice pěkná a já bych chtěla mít pro svého Mikuláška něco ojedinělého.

                  Tohle je bomba spací pytel,co říkáte?

 

Bačkůrky až oči přecházejí,jen si vybrat.....

 

 

Tohle je moje Lucinka,ta jediná se jmenuje to mé zemřelé dceři,ani nevím proč mne tak lákalo jí to jméno dát.Tu už mám doma a už se stala objektem mého pletení,má nové čepičky,svetřík,bačkůrky a už jsem se pustila do dalšího svetru. Je to radost plést pro někoho konkrétního a nejen na prodej komusi,kdesi...

 

                               Lucinka

 

Letos se velikonoce co se týče počasí opravdu povedly,venku je jako v létě,zatím nikde ani mráček,jsem převážně s Mikuláškem venku,holky tady lítají jako čarodejnice,sedím na židličce,popíjím kávu a plně se oddávám té chvilce klidu a pohody...Mikulášek nezlobí a pozoruje ubíhající mráčky a dumlá dudlík...

Tak mám svou Lucinku konečně doma,trvalo to dlouho,od dubna až doted jsem splácela po malých částkách sumu 2000 kč,pro někoho naprosto zanedbatelnou,pro mne téměř nadlidskou,ale podařilo se.Už jsem jí upletla nový svetřík a dvě čepičky a mám alespon malou radost v té šedi života.

 

Tak budu mít k vánocům velkou radost,kamarádka mi koupí k vánocům reborna chlapečka-Tadeáška,budu mít na koho zase plést,bude to nahaté miminko i s pindourkem,blondáček a opravdu novorozenátko.

Je to Tadeášek,zítra se jedu na něj podívat a v pondělí si ho snad odvezu domů,už má jeden nový svetřík,háčkovanou deku a spinkat bude v dětské sedačce,další kolébka se mi sem nevejde.

 

Vkládám sem fotečku mého miláčka na dálku,je to holčička Karen.

 

 

Vložila jsem sem pár fotografií miminek mé internetové kamarádky,kterou bych těžko vyvažovala i zlatem,je to zlatá ženská a díky ní mám Mikuláška.Tento chlapeček je naprosto okouzlující miminko a kdybych patřila k té třídě,kde peníze nehrají žádnou roli,tak už bych si ho koupila ke svému Mikuláškovi,ale nepatřím,tak si ho mohu dát jen na své stránky.Hledá maminku!!

Ho ho Watanay (indická ukolébavka)


Spinkej, můj maličký, máš v očích hvězdičky,
Dám ti je do vlasů, tak usínej, tak usínej.

Ho ho Watanay, ho ho Watanay,
Kyokéna, kyokéna.

Sladkou vůni nese ti noční motýl z paseky,
Vánek ho kolíbá, už usíná, už usíná.

Ho ho Watanay?

V lukách to zavoní, rád jezdíš na koni,
Má barvu havraní, jak uhání, jak uhání.

Ho ho Watanay?

V dlaních motýl usíná, hvězdička už zhasíná.
Vánek, co ji k tobě nes, až do léta ti odlétá.

Hajej, můj andílku


Hajej, můj andílku, hajej a spi,
Matička kolíbá děťátko svý,
Hajej, nynej, dadej, milej!
Matička kolíbá děťátko svý.

Hajej, můj zlatoušku, hajej a spi.
Zamhouři maličký očička svý.
Hajej, nynej, dadej, milej!
Zamhouři maličký očička svý.

 

Den už se sešeřil, už jste si dost užili,
tak hajdy do peřin, a ne, abyste tam moc řádili,
zítra je taky den, slunko mi to dneska slíbilo,
přejme si hezký sen, a kéž by se nám to splnilo,
na na na ..., aby hůř nebylo, to by nám stačilo.

Hajduly, dajduly, aby víčka sklapnuly,
hajduly dajdy, každý svou peřinu najdi,
hajajajajajajaja, Kuba, Lenka, máma a já,
zítra, dřív než slunce začne hřát ...,
dobrou noc a spát.
V noci někdy chodí strach, srdce náhle dělá buch-buchy,
nebojte, já spím na dosah, když mě zavoláte, zbiju zlé duchy,
zítra je taky den, slunko mi to dneska slíbilo,
přejme si hezký sen, a kéž by se nám to splnilo,
na na na ..., aby hůř nebylo, to by nám stačilo.

VV noci někdy chodí strach, srdce náhle dělá buch-buchy,
nebojte, já spím na dosah, když mě zavoláte, zbiju zlé duchy,
zítra je taky den, slunko mi to dneska slíbilo,
přejme si hezký sen, a kéž by se nám to splnilo,
na na na ..., aby hůř nebylo, to by nám stačilo.
noci někdy chodí strach, srdce náhle dělá buch-buchy,
nebojte, já spím na dosah, když mě zavoláte, zbiju zlé duchyzítra je taky den, slunko mi to dneska slíbilo,přejme si hezký sen, a kéž by se nám to splnilo,
na na na ..., aby hůř nebylo, to by nám stačilo.
V noci někdy chodí strach, srdce náhle děl

 

 

 

Mikulášek  má nové háčkované tenisky a soupravičku.

 

 

 

Veškeré svetříky,kombinézky,čepičky,bačkůrky,kabátky,které zde mám vyfocené,je možné si ode mne koupit za rozumné ceny,jak jsem psala,je to můj koníček a nedělá mi problémy plést další.Jsou většinou určeny miminkům od 0-3 měsíců,některé jsou větší tak do 6 měsíců.

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

          A tohle je náš MIKULÁŠEK-narodil se 15.12.2010,vážil 2,6kg a měřil 49cm.Je to malý pihovatý zrzounek,takový správný nezbeda, přesně zapadne ke mně a mým psím holkám.Když už ,tak už.Těším se na pletení svetříků,dupaček,čepiček,bačkůrek a všeho na miminka.Až se zmohu někdy na šicí starý stroj,tak budu zase šít všechno od podložek přes plyma,letní lacláčky,to,co jsem dělala tehdy,když jsem měla děti malé.

                                 

Dnes jsem se stala adoptivní maminkou Mikuláška,přelom v mém životě,mám další důvod tady být a rvát se se životem.Je to divné,asi ano,pro vás,kteří neumí už snít a jsou realisty se vším všudy a všechno,co vybočuje ze zajetého,je pro ně úchylné,nenormální,kolik z vás mne pošle alespon hypoteticky na psychiatrii?Tak si to užijte a smějte se mi,odsuzujte mne,a těm,kteří se mne snaží alespon pochopit,těm děkuji.Novopečená mamka Hanka

                                                   Kuřátko a obilí (F. Hrubín)

 

                                                                              Jak to bylo pohádko?
                                                                          Zabloudilo kuřátko.
                                                                                 Za zahradou mezi poli,
                                                                           pípá, pípá, nožky bolí.

                                                                                Ve vysokém obilí,
                                                                            bude večer za chvíli.
                                                                               Povezte mi, bílé ovsy,
                                                                                  kudy vede cesta do vsi?

                                                                                Jen se zeptej ječmene,
                                                                               snad si na to vzpomene.
                                                                           Kuře bloudí mezi poli,
                                                                                 pípá, pípá, nožky bolí.

                                                                               Pověz, milí ječmínku,
                                                                                  jak mám najít maminku?
                                                                                 Ječmen syčí mezi vousy,
                                                                                  ptej se pšenic, vzpomenou si.

                                                                                Kuře pípá u pšenic,
                                                                            nevědí však také nic.
                                                                                    Mílé kuře, je nám líto,
                                                                              ptej se žita, poví ti to.

                                                                                 Kuře hledá žitné pole,
                                                                             ale to je dávno holé.
                                                                                     A na suchá strniska
                                                                                               vítr tiše zapíská.

                                                                         Vždyť jsi doma za chalupou.
                                                                               Slyšíš? V stáji koně dupou,
                                                                                         kocour ve stodole vrní
                                                                             - a tvá máma za vraty
                                                                               - zob, zob, zobá bílé zrní
                                                                                s ostatními kuřaty.

                                                                           Děkuji ti, žitné pole!
                                                                                                         Pozdravuj tam ve stodole!
                                                                                                  Koho, milé políčko?
                                                                                         Zrno i to zrníčko!

                                                                                Ať se ke mě z jara hlásí,
                                                                                vychovám z nich nové klasy.
                                                                       A tak mámu za krátko
                                                                           našlo také kuřátko.

Tak jsem se opravdu s radostí pustila do pletení čepiček,kabátků a všeho ostatního.Včera jsem vytvořila první čepičku a začala jsem plést kabátek,je to zajímavé a skutečně mne to vrací do dob opravdu už dávno minulých.

Holky hlídají a jakmile se nedívaám,tak očichávají a zkoumají,co to je a kde se to tu vzalo a nevědí,jestli mají žárlit/zatím žárlí/,nebo to mají přijmout jako člena rodiny,ale to teprve přijde časem,dávám tomu týden.

            

             TAK MÁME PRVNÍ SVETÝREK,ČEPIČKU A NOVÉ CAPÁČKY-TO JSEM FRAJER,CO?

Pokud budete vy všichni,kteří sem zavítáte,chtít uplést něco na děti,vnoučata, případně i na panenky na hraní nebo přímo na reborn miminka,klidně se ozvěte,ráda upletu,je to můj koníček.

Pletu jako o závod,myslím,že mi za chvíli zase budou chybět vlny,Mikulášek by mohl mít za chvíli sourozence,aby to unosil.Včera jsem dodělala kombinézku,myslím,že se mi povedla,kabátek jsem sešila a pozdě v noci jsem dopletla a dodělala svetr pro frajírka už v dospěláckých barvách.Tak mrkněte...

Svetřík pro mrnouska-na miminko do 50 cm

Dnes nám přišel kočárek a to jste mne měli vidět,než jsem přišla na to,jak se dává dohromady,já jsem vychovávala své děti ještě na starých Libertách,které byly bud hluboké nebo sportáčky,žádné dvoj,troj,čtyř a dokonce pětikombinace jsme ani neslyšely a také jsme děti odvozily-jen to bylo méně luxusní a pohodlné.

             

Kyvadlo hodin
krájí noc na kousky
vzhůru jsme zůstali
jen ty a já
Měsíc je v úplňku
slunce šlo za hory
je čas být v peřinách
je čas jít spát
                                
Do kouře z komína
netopýr narazil
hvězdičky na nebi
začly se smát
Na vlky za lesem
zlý ovce čekají
na ty, co se smečkou
nepůjdou spátSvé oči zavři                                   
vypluj do říše snů
spánek tvůj klidný
ohlídám já
Potichu zazpívám
tuhletu písničku
a skončím až budeš
hluboce spát

Až tvrdě usneš
uhlíky vyhasnou
žezlo své uchopí
půlnoční král
Nasednu na koště
komínem odletím
dnes je noc kouzel
a my máme bál

Mikulášek dnes dostal kolébku,je původně na panenky,ale je velká,má na délku 80 cm,takže se mi tam krásně vejde,jsme vybaveni,máme kočárek,nosítko,kolébku a věcičky na sebe nám pěkně přibývají,je možné,že nikoho nezaujmou a nikdo si žádnou věcičku nekoupí,ale to je jedno,je to pro mne odreagování se od každodenních starostí.Byla bych sice ráda,kdyby to někomu udělalo radost a mně to přispělo na koupi další vlmy,ale když se tak nestane,nic se neděje,život zase běží den po dni dále....

A další svetýrek s čepičkou...

Mikulášek dostal nový dudlík a upletený další svetřík a dívá se na svět ze své kolébky....

Mikulášek v novém,připravený na zimu a už také v novém bytě,mám ho vedle postele,takže večer rozhodně neusínám sama,pod dekou jedna holka-Sofinka,o záda se mi opírá druhá holka-Katynka a vedle postele v kolébce Mikulášek.Zvláštní rodinka,ale je to rodinka.

 

logo

stáhnout mp3